logo

#StandWithUkraine

Support the Ukrainian Armed Forces during the Russian invasion

Завдання конкурсу

Створити проектне рішення реставрації з пристосуванням пам’яток архітектури з прибудинковою територією, забезпечивши сучасне утилітарне використання, яке пасує типології будівель та міському контексту.

Зберегти

автентику пам’яток архітектури

Покращити

рентабельність майнового комплексу

Об’єднати

майновий комплекс єдиною концепцією

Інтегрувати

територію в міський контекст

Історія будівель

вул. Мельничука, 14 (охоронний номер 210-іф)

1843 — будинок зведений на місці фортечного муру, що відокремлював колишнє середмістя від Заболотівського передмістя, як приватний будинок урядовця Й. Гендліха.1846 — тут розмістився окружний шляхетський суд. Пізніше, частину приміщень орендували під офіцерські квартири.1897 — єдиним орендарем стає окружний цивільний суд.1911…1934 — повітове староство.За радянської влади — школа робітничої молоді, один з корпусів середньої школи № 9.1996 — Західноукраїнський економіко-правничий університет.

вул. Мельничука, 16 (охоронний номер 211-іф)

1870-ті — Х. Йонас споруджує одноповерховий садибний будинок у стилі класицизму.1921 — єврейська початкова школа.1925 — почала діяти також єврейська гімназія. Споруда називалась Єврейським народним домом.1931 — до існуючого крила додано двоповерховий об’єм у стилі функціоналізму з цокольним поверхом.1936 — до головного крила добудовано другий поверх у стилі класицизму.1937 — до функціоналістичного крила додано третій поверх.За радянської влади — середня школа № 5, пізніше — № 9.1996 — Західноукраїнський економіко-правничий університет.

Календар

 • 08 листопада 2021

  Початок реєстрації

 • грудень 2021

  Розсилка вихідних даних

 • 01 червня 2023

  Останній термін реєстрації

 • 01 липня 2023

  Останній термін подачі робіт

 • 8-10 липня 2023

  Засідання журі, оголошення результатів конкурсу

Призовий фонд

Перше місце

150 тис. грн

Друге місце

100 тис. грн

Третє місце

50 тис. грн

Graphisoft Center Ukraine

Подарунки від партнера конкурсу — Graphisoft Center Ukraine

Журі

Ганна Бондар

Ганна Бондар

Київ

Архітектор, мистецтвознавець.

Юрій Дубик

Юрій Дубик

Львів

архітектор-реставратор, доцент кафедри «Архітектури та реставрації» Національного університету «Львівська політехніка», член НСАУ, член Українського Національного Комітету ICOMOS лауреат Державної премії України в галузі архітектури.

Марко Савицький

Марко Савицький

Львів

архітектор, засновник архітектурного бюро Savytskyy Design, член Архітектурної містобудівної ради м. Львова, співавтор змін до Закону 1553 щодо збереження пам’яток культурної спадщини ЮНЕСКО.

Illustration

Мар’ян Андрухів

Івано-Франківськ

архітектор, засновник архітектурного бюро А37, голова правління ГО «Арт Ґішефт».

Юрій Ковальчук

Юрій Ковальчук

Івано-Франківськ

архітектор, керівник проектного бюро М-105.Architects; член НСАУ, Архітектурної палати та правління Івано-Франківської обласної організації; член Архітектурно-містобудівної ради Івано-Франківська.

Крістіан Ґіґлер

Крістіан Ґіґлер

Відень, Австрія

DI, архітектор та міський планувальник, лектор у Віденському технічному університеті (Інститут міського планування та ландшафтної архітектури), генерльний секретар і голова департаменту міського планування та архітектури в Міжнародному літньому університеті Каринтії, CEO та головний архітектор UBOS GmbH.

Illustration

Клаудіо Менінно

Ґоріція, Італія

керівник студії Meninno Architects S.r.l., доктор філософії в сфері архітектури та містобудування, запрошений професор Факультету архітектури Люблянського університету.

Участь

До участі у конкурсі запрошуються фахівці архітектори. Для виконання конкурсного проєкту автор може сформувати творчий колектив, будучи його керівником або учасником. У складі авторського колективу обов’язково повинен бути архітектор, кваліфікаційний сертифікат якого додано при реєстрації. Студенти напрямку архітектура вищих навчальних закладів можуть брати участь у конкурсі у складі творчого колективу.
Вітається участь у конкурсі міждисциплінарних колективів, а також колективів, що складаються з фахівців у галузі архітектури, урбаністики, освіти, соціології тощо.
Участь є безкоштовною.

Організатори

ДМА

Відповідальний секретар Конкурсу —Андрій Назаренко.Координатор конкурсу —Артур Прокіпчук.

Публікації

archdaily
bustler
architectural-review
architectsjournal
birdinflight
pragmatika

Реєстрація

Вибрати файл

Thank you!

We will contact you shortly.

Can't send form.

Please try again later.

Поширені запитання

Чи обов’язково надсилати планшети з роботами, чи достатньо електронних версій робіт?

Через бойові дії, голосування відбуватиметься в режимі онлайн, тож надсилати потрібно лише електронні версії. Але ви все ще повинні надіслати конверт з декларацією авторства. Детальніше в умовах.

Я не отримав підтвердження про реєстрацію.

Всі реєстрації фіксуються автоматично. Підтвердження не потрібне.

Ми повинні створити шестизначний девіз самостійно?

Так. Просто візьміть шість випадкових цифр.

«Утилітарне використання нерухомих історичних пам’яток сприяє їх охороні; таке використання бажане, але без зміни архітектурної структури та декору споруди. Тільки в рамках цих обмежень можуть бути дозволені зміни, яких вимагає еволюція звичаїв і побуту»

Венеціанська хартія

Контакти оргкомітету

moc.liamg%40noititepmocakuhcynlem

+38 (0342) 53-45-35

76018, м. Івано-Франківськ,вул. Незалежності, 9, каб. 516.Час роботи:пд-чт — 8:00…17:15;пт — 8:00…16:00;сб-нд — вихідні.

Made with